مرکز حرکت، سلامت و نشاط الکترونیک شهرداری تهران - تجهیزات توانبخشی پژوهندگان پگاه پارسه

مرکز حرکت، سلامت و نشاط الکترونیک (حسنا) شهرداری تهران با تجهیزات شرکت دانش بنیان پژوهندگان پگاه پارسه تجهیز شد. این مرکز که ویژه توانبخشی سالمندان می‌باشد در آجودانیه، پارک شطرنج واقع شده است.

برای اولین بار در کشور مرکزی ویژه برای سالمندان با هدف پایش وضعیت سلامت حرکتی سالمندان عزیز، بکارگیری همزمان قابلیتهای ذهنی و حافظه‌ای و استفاده از فناوریهای پیشرفته با تشویق به انجام فعالیتهای فیزیکی سالم و مفرح، توسط شهرداری منطقه یک و دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی گردید.

افراد پس از مراجعه به این مرکز و انجام مراحل ثبت نام، تعدادی تست حرکتی، ذهنی را انجام خواهند داد که با توجه به نتایج تستها میزان توانمندیهای آنان مورد سنجش قرار می‌گیرد.

بر اساس این نتایج پیشنهادهایی از سوی کارشناسان مرکز به مراجعین محترم ارائه خواهد شد که در راستای بهبود وضعیت فیزیکی و ذهنی آنها بسیار موثر است.

همچنین بر اساس نتایج این تستها یک برنامه شامل چند جلسه اجرای تمرینهای مناسب در مرکز حسنا در اختیار فرد مراجعه کننده قرار می‌گیرد تا در صورت وجود نقص در وضعیت جسمانی فرد، این مشکلات بهبود یابد.

لازم به ذکر است که کلیه تمرینهای اجرایی در این مرکز بسیار آسان و با میزان تحرک متناسب با سنین سالمندی طراحی شده و تمامی آنها در محیط واقعیت مجازی و مشابه بازیهای ویدئویی با فناوریهای جدید در اختیار مراجعین قرار می‌گیرد تا اوقات شهروندان ارشد را به نحوی موثر و به صورت تفریحی پر کند. همچنین در انتهای هر جلسه تمرین بر اساس تحلیل نرم‌افزارهای اجرا کننده تمرینات گزارشی از عملکرد فرد در اختیار وی قرار می‌گیرد که بیانگر پیشرفت وضعیت فرد خواهد بود.

خدمات مرکز حسنا:

۱- ارتقاء و بهبود کیفیت زندگی
۲- پیشگیری از پوکی استخوان و خطرات ناشی از افتادن در اثر عدم تعادل افراد
۳- حفظ حداقل توانمندیهای مورد نیاز در سنین سالمندی و ارتقاء آنها
۴- بهبود دامنه حرکتی اعضای بدن جهت پیشگیری از مسایل و مشکلات عضلانی و …
۵- سنجش و ارزیابی سلامت بدن
۶- پر کردن هدفمند اوقات فراقت سنین ۵۰ سال به بالا

این مرکز همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ساعت ۴ عصر و روزهای پنجشنبه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ساعت ۱۲ بعدازظهر پذیرای مراجعین محترم می‌باشد.

گروه مورد نظر (سنین ۵۰ سال و شهروندان ارشد)

نشانی: نیاوران، آجودانیه، خیابان شهید سباری، نبش ۱۳ شرقی، پارک شطرنج

قبل از مراجعه جهت هماهنگی با تلفن زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن مرکز حسنا: ۲۲۸۲۶۹۷۸