میزان - سامانه تعادل

mizan-balance-boardاین سیستم بر اساس تکنولوژی بالانس بورد نینتندو طراحی و ساخته شده است و هدف آن نظارت بر تمرینات اندام تحتانی و دستهای بیمار می­باشد. این سیستم در حال حاضر شش نوع تمرین برای بازتوانی فیزیکی بیماران و سه بازی برای درگیر کردن بیشتر بیمار با تمرینات دارد. این دستگاه می تواند برای بیماران دچار تنگی کانال، آرتروز، نروپاتی و کمر درد مزمن نیز مورد استفاده قرار گیرد. سخت افزاری شکیل و محکم که به بیماران شما احساس امنیت و راحتی می دهد . نرم افزار پیشرفته ای که با بهترین نرم افزارهای موجود دنیا قابل رقابت است با قابلیت آرشیو نمودن اطلاعات قبلی بیمار و گزارش گیری از جلسات و قیاس عملکرد بیمار با سایر جلسات…

ناتوانی در برقراری تعادل می‌تواند از عوامل متعددی ناشی شود. ضعف بینایی و کاهش قدرت استفاده از سایر حسگرهای مورد استفاده بدن در تشخیص وضعیت قرارگیری، مانند حس عمقی و گوش میانی از دلایل این موضوع هستند. همچنین ناتوانی در استفاده از مفاصل بدن نیز از جمله دلایل ایجاد مشکل در حفظ تعادل فرد می‌باشد. به صورت کلی هرگونه ناتوانی در استفاده از سیستم‌های حرکتی در پاها و همچنین مشکل در تشخیص وضعیت تعادل فرد، ممکن است منجر به از دست رفتن تعادل شود. موارد دیگری از جمله آسیب‌های ورزشی و آسیب در ستون مهره نیز می‌تواند باعث این مشکل شود.
یکی از اصلی ترین فرآیندهای درمانی این دسته از بیماران فیزیوتراپی و کاردرمانی میباشد. انجام این فرآیندهای درمانی، با وجود سودمندی مشکلاتی نیز دارد. این روشها به تعداد قابل توجهی درمانگر متخصص نیاز دارد، که هزینه‌ زیادی برای سیستم درمانی کشور ایجاد می‌کند. درمان به وسیله‌ فیزیوتراپی و کاردرمانی باعث خستگی درمانگر خواهد شد، همچنین درمانگران خود نیز به دلیل انجام این فرایند در معرض آسیب‌های متفاوتی هستند. علاوه بر این توزیع متعادلی از درمانگر متخصص در سطح کشور وجود ندارد. این موضوع باعث نیاز به طی مسافت قابل توجه برای بیمار به منظور انتقال به مراکز درمان می‌شود. بدیهی است این موضوع برای بیماران دارای اختلال تعادل و به طبع اختلال در حرکت دشوار است.
mizan-balance-board-2استفاده از روش‌های درمان خانگی و یا حداقل استفاده از روش درمانی بدون کمک مستقیم درمانگر در مراکز درمانی، می‌تواند جایگزین مناسبی برای انجام فرایند درمان این دسته از بیماران باشد. سادگی و در دسترس بودن این روش از نکات مثبت آن است. علاوه بر این استفاده از روش‌های درمان در منزل می‌تواند مشکل انتقال بیمار به مراکز درمانی را مرتفع کند. سیستم تمرینات تعادلی با هدف پوشش قسمتی از این نیاز ساخته و در اختیار استفاده کنندگان قرار داده شده است.
این سیستم بر اساس تکنولوژی بالانس بورد نینتندو طراحی و ساخته شده است.دستگاه Wii Balance Board با هدف نظارت بر تمرینات اندام تحتانی بیمار، تقویت حفظ تعادل وی و کمک به بازیابی حس انتقال وزن در پای ضعیف بیمار ساخته شده است. این دستگاه شامل ۶ تمرین به منظور بازتوانی و سنجش وضعیت تعادل بیمار و ۳ بازی برای درگیر کردن بیشتر وی با تمرینات است.
این سیستم در حالت کلی بیمار را جهت حرکت و کنترل موقعیت مرکز فشار کل بدن و اندام تحت درمان در مدت زمان تمرین به چالش میکشاند. در طول انجام این تمرینات بیمار با حرکت بدن و یا اندام تحت درمان، وزن خود را به جهات مختلف سخت افزار منتقل کرده و با این انتقال وزن، دایره قرمز رنگی را که روی صفحه مانیتور نشان داده میشود (مکاننما) در جهت‌های مورد نظر به حرکت درمیآورد. این تمرینها نشانگر خوبی از یک کنترل دینامیکی در طول مدت یک حرکت نوسانی منحنی‌وار و هدفمند می‌باشند. کنترل ضعیف بیمار، ناهماهنگی‌های بیمار و یا افزایش زمانهای تست (بیش از زمانهای تعیین شده) به ارزیابی و یا سنجش بیمار می‌انجامد.

دریافت بروشور محصول (English Catalog)